Jeśli zdarzy Wam się być we wrześniu lub w październiku w okolicach Wiednia, to koniecznie wybierzcie się na Dyniowy Targ w miejscowości Hintersdorf. Zapewniam, nigdy nie widzieliście tylu dyń w jednym miejscu i nie zdawaliście sobie sprawy, że występuje ona w tylu odmianach!

2014-10-12 12.17.45

Posiadłość Państwa Hascher. Nie da się przegapić tego miejsca!

 

Dyniowe królestwo należy do rodziny Hascher, która w latach 60 tych odziedziczyła spore gospodarstwo rolne. Od kilkunastu lat uprawiają na nim z powodzeniem m.in. dynię.

Czy to Dziki Zachód, czy wciąż Austria?

Czy to Dziki Zachód, czy wciąż Austria?

 

Dyniowe zwierzaki

Dyniowe zwierzaki

 

Wystawa 400 odmian dyń.

Wystawa 400 odmian dyni.

 

Od 2003 roku każdej jesieni sprzedają swój plon, przyciągając na targ niemałą rzeszę miłośników tego warzywa. W tym roku, w starej stodole prezentowana jest wystawa 400 odmian dyni!

 

 

 

 

 

 

W weekendy działa mały bufet, w którym można zamówić kilka dań, oczywiście opartych na dyni. Nie mogłam sobie odmówić mojej ulubionej zupy dyniowej, która w tym wydaniu była naprawdę przepyszna.

Naprawdę wyśmienita zupa dyniowa.

Naprawdę wyśmienita zupa dyniowa.

 

W części „sklepowej” można wybierać spośród przeróżnych odmian dyni. Każda z nich jest szczegółowo opisana: jaki ma smak i strukturę, jak ją przyrządzać i do jakiego rodzaju dań najlepiej się nadaje.

Dyniowy targ i bufet.

Dyniowy targ i bufet.

 

Nie brakuje także dyniowych stworów, ani ogromnych dyń gotowych na posłużenie za Halloweenowe gadżety.

Dyniowe stwory.

Dyniowe stwory.

 

Oczywiście z targu nie da się wyjść z pustymi rękoma! Kupiliśmy sporo dyni, w tym dobrze znaną dynię Hokkaido i dynię piżmową, ale także kilka nowych dla mnie odmian: dynię delicata, makaronową i bananową. Będzie czego próbować!

A tyle upolowaliśmy. Ok. 15 kg dyni w sześciu odmianach :)

A tyle upolowaliśmy. Ok. 15 kg dyni w sześciu odmianach :)

 

Polecam Wam przepisy:

Krem z dyni z jabłkiem

Tadżin dyniowy

 

Podzielcie się Waszymi dyniowymi doświadczeniami! Może w Waszej okolicy też można odwiedzić dyniowe gospodarstwo? Może sami tym się zajmujecie? A może znacie wyjątkowe przepisy na potrawy lub przetwory?

 

Kuerbisschau im Wienerwarld
Haselbacherstrasse 39
Hintersdorf