Tegoroczny Food Revolution Day zbliża się wielkimi krokami. Znowu chcemy mówić głośno o tym, jak ważna jest edukacja żywieniowa w szkole i w domu, przypominać zapomnianą sztukę kulinarną i wspólnie celebrować święto zdrowego i pysznego jedzenia. Nie będziemy w tym sami. Na całym świecie w tym samym czasie odbywać się będą tysiące podobnych wydarzeń, na których zgromadzą się zarówno ci, którzy aktywnie dbają o swoje zdrowie, jak i ci, którzy stoją na początku tej drogi.

 

Zanim jednak wpadnę w wir przygotowań do krakowskiego Food Revolution Day, chciałabym Was gorąco zaprosić do podpisania petycji Jamiego Olivera. Dotyczy ona wprowadzenia praktycznej nauki o żywieniu i gotowaniu w szkołach i jest skierowana do grupy G20 (19 państw oraz Unia Europejska). Podpisów jest już prawie 700 tysięcy, potrzeba jeszcze Twojego i kilku innych, aby dobić do niezbędnego miliona!

Skupienie się na dzieciach i ich edukacji w temacie zdrowego żywienia jest podstawą działania organizacji Food Revolution. 42 miliony dzieci poniżej 5 roku życia cierpi na nadwagę lub otyłość. Jeżeli nic się nie zmieni, w 2030 roku połowa dorosłych na całym świecie będzie dotknięta nadwagą lub otyłością.

 

 

Dlaczego G20? Otyłość to również problem ekonomiczny. Walka ze skutkami otyłości znajduje się wśród trzech największych światowych wydatków, tuż za wydatkami związanymi ze skutkami palenia papierosów oraz wojen i przemocy.

Nie stój z boku! Pomyśl o swoim zdrowiu i o zdrowiu następnych pokoleń.
Petycję możesz podpisać tutaj.

W tym roku wydarzenie planowane jest w połowie maja. Szczegóły krakowskiego Food Revolution Day 2015 już wkrótce!

http://www.foodrevolutionday.com/